0
ראשי > בלוג

סוגי פיגמנטציות ואופן הטיפול בהן​

מהי פיגמנטציה וכיצד בוחרים מוצרים לפיגמנטציה?
פיגמנטציה נוצרת מהצפה של מלנין, צבען (פיגמנט) טבעי שקיים בשכבת העור החיצונית. המלנין מיוצר בגוף כדי להגן על העור מקרינת השמש ומסוגי קרינה אחרים והוא שקובע את צבע וגוון העור.

ייצורו משתנה בין אדם לאדם בהתאם למטען הגנטי, כך שאצל כהי עור יש יותר מלנין מאשר אצל בהירי עור.

במצב לא תקין, כמו למשל לאחר חשיפה לשמש קופחת, לאחר טראומה של העור או בעקבות שינויים הורמונליים, נוצרת הצפת מלנין, שהפיזור שלה לא אחיד. משמעות הדבר היא, שהמלנין צובע קטעים מסוימים בעור ביתר שאת, וכך מופיעים אותם כתמים כהים יותר, המקנים מעין מראה של טלאים.

הנטייה לפיגמנטציה עולה עם הגיל, מאחר שעם ההזדקנות מנגנוני הייצור והתחזוקה של הגוף נשחקים ויעילותם פוחתת וכך גם מנגנון ייצור המלנין.

סוגי פיגמנטציה והטיפול בהם
ישנם שלושה סוגים עיקריים של פיגמנטציה, לכל אחד מהם המאפיינים שלו וגישה טיפולית שונה:
  • מלזמה - אופיינית יותר לנשים ובעיקר לנשים כהות עור וכאלו שנמצאות בגיל הפוריות שבין 18-45. ברוב המקרים היא מופיעה בצורת פרפר על הפנים ומתבטאת באזור המצח, הלחיים, האף והשפה העליונה. הטיפול בה הוא באמצעות הקפדה על שימוש במסנני קרינה והפחתת החשיפה לשמש וכן בחומרים מדכאי מלנין ובחומרים לקילוף המיושמים בשעות הלילה.
  • פיגמנטציה של כתמי שמש - אופיינית יותר בגיל מבוגר, מופיעה בקרב נשים וגברים כאחד ויכולה להיות מפוזרת או ממוקדת באזור מסוים. הטיפול בה דומה לטיפול במלזמה אך לעיתים יש להשתמש באמצעים נוספים כגון פילינג עמוק או ipl (אור אינפרא אדום).
  • פיגמנטציה פוסט טראומטית - מופיעה כתוצאה מטראומה של העור כגון פציעה, ניתוח, חשיפה ממושכת ואינטנסיבית לשמש או לקרינה מסוג אחר (טיפולי לייזר למשל) וגם כתוצאה מאקנה. לכן אין לה גיל וניתן לראות אותה אצל צעירים ומבוגרים. את הטיפול בה חשוב לעשות סמוך ככל האפשר לאירוע שגרם לה, בין אם זה לאחר סיום הטיפול באקנה, או לאחר החלמה מפציעה או ניתוח. בזמן ביצוע טיפולי לייזר חשוב מאד להקפיד על שימוש במדכא מלנין ובמסנני קרינה כדי למזער את הסיכון להופעת הפיגמנטציה. במידה וכבר הופיעה, הטיפול הוא באמצעות פילינג עמוק או בינוני ו- ipl.

ישנם סוגי פיגמנטציה נוספים כגון פיגמנטציה גנטית ופיגמנטציה שנגרמת מאור כחול (קרינת מסכים) ולעיתים קורה שאצל אדם בא לידי ביטוי יותר מסוג אחד של פיגמנטציה. המפתח להצלחת הטיפול הוא באבחון מקצועי ומדויק של הבעיה.

מוצרים לטיפול בפיגמנטציה
שוק המוצרים הקוסמטיים מציע מוצרים מצוינים להבהרת כתמי עור והמבחר הוא עצום. עם זאת, חשוב מאד לפנות לאבחון ולייעוץ מקצועי כדי להתאים את סוג המוצר הנכון לכל מקרה ולכל סוג עור.

ישנם מוצרים ותיקים ולצדם מוצרים חדישים ויש הבדלים גדולים בין ההרכב הכימי של כל מוצר.

ניתן למצוא מוצרים בודדים כגון סבון לפיגמנטציה או קרם לפיגמנטציה וגם סדרות טיפוליות שלמות כמו למשל הערכה הנהדרת של דרמלוסופי. הבהרה של כתמי עור מבוצעת בכמה "חזיתות":
  • קילוף העור (טיפולי פילינג).
  • דיכוי מלנין.
  • פירוק הפיגמנט שהצטבר בעור (למשל, באמצעות ipl).
  • תחזוקה ושימור מתמשכים ועקביים של העור, למניעת הופעת פיגמנטציה חדשה. כאן, ניתן לעשות שימוש במוצרים שונים או לרכוש ערכת הבהרה. דרמלוסופי, קובי ברוך (kb pure), חוה זיגבוים, ביופור (Biofor), ועוד רבים וטובים מציעים תכשירים טיפוליים מצוינים.
מענה מקיף ויסודי לטיפול בפיגמנטציה ב"איבון קוסמטיקס" מבלי לצאת מהבית
תקופת הקורונה הביאה עלינו צורות רבות של שינויים בחיי היומיום שנאצלנו להסתגל עליהם.

אחד השינויים המשמעותיים קרו בתחום הטיפוח והיופי, כמו שנשים רבות לא יכלו ללכת לספר בגלל ההגבלות והסגרים , הן קנו צבע ולמדו כיצד לצבוע את השיער לבדן בבית.

כך קרה גם בתחום הקוסמטיקה, נוצרה ההבנה שאין צורך משמעותי (ברוב המקרים) לבקר אצל קוסמטיקאית לטיפולי מכון, כי את התוצאות המשמעותיות ביותר ניתן לקבל מטיפול תכשירי יום יומי בבית מהבית ובנוחות שלכן.

מתוך ההבנה הזאת נולד המותג "איבון קוסמטיקס"  ויצרנו עבורך שירות מקצועי ומדוייק, חסכוני בזמן ומותאם לתקציב שלך.

איך זה עובד ?
לאחר איבחון עור און ליין המבוצע ע"י קוסמטיקאית פרא רפואית מוסמכת - ע"י תמונה בוואטצפ או שיחת וידיאו לבחירתך, נוכל להתאים לך את המוצרים האפקטיביים ביותר עבורך, בהתאם לתקציב שלך ובהתאם לתוצאות אליהם תרצי להגיע.

תוך ימים בודדים מרגע ההזמנה יגיע השליח עד פתח ביתכן עם המוצרים ולאחר קבלת הנחיות שימוש מפורטות מאיתנו אפשר להתחיל את השימוש במוצרים.

כמובן שאנחנו מלוות כל אחת מהמטופלות שלנו באופן אישי וצמוד עד להגעה לתוצאות המבוקשות , הכל עם חיוך, שירותיות, מקצועיות ברמה הכי גבוהה וזמינות בכל שעות היום.

אני מזמינה אותך ליצור קשר ולתאם פגישת היכרות ויעוץ. ניתן לפנות:
בטלפון: 0542244895 או בוואטצפ בקישור  https://bit.ly/3rWCrL9  |  או בהשארת פרטים בטופס הפנייה בעמוד "צור קשר" באתר
נשמח להכיר אותך!

האם הכתבה עניינה אותך?

השאירו תגובה בחלון נתגובות

x

#{title}

#{text}

#{price}