0

איך בוחרים קרם פנים לגיל מבוגר?

בחירה של קרם לחות נכון לפנים, הופכת למשמעותית יותר עם הגיל. ככל שחולפות השנים, מופיעים תסמינים חדשים שיש להתאים אליהם את תכשירי הטיפול בהם משתמשים. רכישה מושכלת של קרם פנים מומלץ לגיל 50 או לגיל 60, יכולה לעשות את ההבדל בין עור עייף ומלא קמטוטים, לעור חיוני, חלק וזוהר.
 

5 סימני גיל נפוצים בעור בוגר

הצורך במציאה של קרם פנים מומלץ לבנות 60, 50 ואף מוקדם יותר, נובע מהרצון להאט את הופעת סימני הגיל על עור הפנים. הנה כמה תופעות נפוצות המתרחשות בגילאים הללו:

 • קמטים וקמטוטים: עם הגיל, ניתן להבחין בקמטים וקמטוטים סביב העיניים, על המצח וסביב הפה. ההיווצרות שלהם נובעת מירידה בייצור הקולגן והאלסטין, שתפקידם העיקרי הוא שמירה על גמישות העור.

 • כתמים: ככל שהשנים חולפות, מתחילים להיווצר על גבי העור כתמי גיל, שנקראים לעיתים גם "כתמי זקנה". הופעתם נובעת לרוב מחשיפה ממושכת לקרני השמש, לכן הם מופיעים בעיקר על הפנים, כפות הידיים והחזה. הדבר מוביל לגוון עור שאינו אחיד, בעל אזורים כהים ובהירים.

 • יובש: בגילאים בוגרים ניתן להבחין שהעור הופך יבש יותר, ולעיתים גם מגורה. זאת מכיוון שהוא מאבד את היכולת הטבעית שלו לשמור על לחות וחיוניות.

 • רפיון: כאמור, הירידה בייצור קולגן ואלסטין גורמת בין היתר לאובדן גמישות העור. הדבר עלול להוביל לרפיון, שיוצר מראה רפוי ומדולדל. בנוסף, לעיתים ניתן להבחין בצניחה של הלחיים, קו הלסת והעפעפיים.

 • נימים ונקבוביות: כאשר עור הפנים מתבגר, עלולים להופיע עליו נימי דם בולטים. בנוסף, במיוחד כשמדובר בעור שמן, ניתן להבחין גם בהתרחבות של הנקבוביות.
   

מה ההבדל בין קרם פנים לעור מבוגר לקרם לעור צעיר?

מכיוון שהתבגרות העור מלווה בסימנים אלה ואחרים, ישנו צורך לטפח אותו באופן שונה מאשר עור צעיר. ישנם כמה הבדלים משמעותיים בין התכשירים המיועדים לכל אחד מהם:

 1. רכיבים - בעוד שהייעוד של קרם פנים לעור צעיר הוא בעיקר העשרה בלחות והגנה מפני נזקים סביבתיים, עור בוגר זקוק בנוסף לטיפול בסימני הגיל ובהאטה של הופעתם. לכן קרם לחות המיועד לו יכיל בדרך כלל גם פפטידים - חומצות אמינו, המעודדות ייצור של קולגן ואלסטין; חומצות הידרוקסיות אלפא ובתא, שתפקידן לסייע בחידוש תאי העור; ויטמינים המסייעים בהבהרה של כתמי גיל והפחתת קמטוטים; צמחי מרפא ושמנים טבעיים, שנועדו להזנת העור ועוד.
 2. מרקם - בגיל צעיר משתמשים בדרך כלל בקרם קליל ונוזלי יותר, שנספג בעור בקלות. כאשר מדובר בעור בוגר, קרם לפנים עשוי להיות סמיך ועשיר יותר, בשל הצורך להעניק לו לחות והזנה עמוקים.
 3. מגוון - אמנם טיפוח של עור צעיר יכול לכלול כמה מוצרים שונים, ברוב המקרים אין הכרח להשתמש במוצרים רבים. כאשר רוצים לטפח עור בוגר, לטפל בסימני הגיל ולהוסיף לו ברק וחיוניות, מומלץ להשתמש בערכה מורחבת של תכשירים ייעודיים. בין היתר מדובר בסרום, קרם עיניים, קרם פנים, קרם לחידוש ומיצוק העור, שמנים עשירים בויטמינים, מסכות הבהרה ועוד.
 

איזה קרם פנים מומלץ לגיל 50 ומעלה?

כאשר מחפשים קרם פנים מומלץ לעור בוגר, יש להתחשב בכמה גורמים אישיים וכלליים:

 • צרכים ספציפיים: אופן הופעת סימני הגיל אצל נשים עשוי להתבטא באופנים שונים, בהתאם לגנטיקה ולפגעי הסביבה. לכן חשוב למקד את קרם הפנים בצורך האישי, בין אם מדובר בקמטים, כתמי גיל, יובש משמעותי או אובדן ברק וגמישות. בנוסף חשוב להתאים את התכשיר לסוג העור, ולשים לב לכך במיוחד כאשר מדובר בעור רגיש.

 • תכשירים ייעודיים: אמנם חלק מהמוצרים המיועדים לעור צעיר מתאימים גם לעור בוגר, אך מומלץ לחפש כאלה המיועדים לו באופן ספציפי, המכילים רכיבים ייחודיים.

 • מרקם: הצורך בהזנה עמוקה של העור בדרך כלל דורש שימוש בקרם פנים בעל מרקם סמיך, שחודר לשכבות העמוקות שלו.

 • הגנה: חשוב שהקרם יעניק הגנה מנזקים סביבתיים, כמו קרני השמש, עשן, פיח, זיהום אוויר ועוד.

 • ייעוץ: לפני שרוכשים את הקרם, מומלץ להתייעץ עם קוסמטיקאית רפואית מנוסה, על מנת לוודא שהוא אכן מתאים לצרכים הספציפיים של המשתמשת.

 • יצרן: חשוב להשתמש בקרם המיוצר על ידי חברה מובילה, אמינה ובעלת מוניטין. כך ניתן לדעת שיש בו רכיבים איכותיים, והוא אינו מכיל חומרים העלולים לפגוע בעור. חברות כאלה הן למשל ביופור, חוה זינגבוים, קובי ברוך, היי לייף גלמור ועוד.


איבון קוסמטיקס - קרם פנים לעור מבוגר

הניסיון הרב שלי בטיפול בעור הפנים, חשף אותי לצורך בתכשירים ייעודיים לעור בוגר. זאת על מנת לטפל בסימנים הנוטים להופיע בגיל מבוגר, ולהאט את קצב הזדקנות העור. לכן היה לי חשוב להציע בחנות האינטרנטית שלי מגוון רחב של מוצרים כמו קרם פנים, סרום, קרם עיניים ומוצרים נוספים, המיועדים במיוחד לבנות 50 ומעלה. אם עברת את גיל 50 ואת רוצה לטפל בעור הפנים שלך באופן מותאם ונכון, אני ממליצה לך להתרשם ממגוון המוצרים שבאתר ולבחור את אלה המתאימים לצרכים האישיים שלך. אשמח לסייע לך בבחירה ובהתאמה המדויקת שלהם, כדי שתפיקי מהם את המירב. לקבלת ייעוץ אישי צלצלי למספר 0542244895

x

#{title}

#{text}

#{price}