0
ראשי > בלוג

שחורים בפנים

שחורים בפנים - איך למנוע ולטפל?
שחורים בפנים הם תופעה נפוצה מאוד, שכמובן יוצרת בעיה אסתטית, אבל גרוע מכך – עלולה להתפתח למחלת העור אקנה. על כן, ישנה חשיבות גדולה לפעולות המונעות את הופעת ראשים שחורים בפנים, בדגש על שמירה על היגיינת העור אך לא רק, ובמידה והם כבר הופיעו לתת לשחורים בפנים טיפול מתאים באמצעות תכשירים הולמים, ולעיתים גם הוצאה שלהם באופן עצמאי או אצל קוסמטיקאית.

אבל מה זה בכלל שחורים בפנים?
בעור של כל אחד ואחת מאיתנו קיימות בלוטות חלב, האחראיות על ייצור שומן שתפקידו לשמור על העור. השומן הזה נקרא סבום או חלב, ולכן הבלוטות נקראות בלוטות החלב. בדרך כלל הכל תקין, אך לא פעם הבלוטות מייצרות יותר מדי חלב, ובנוסף לכך תאי עור מתים סותמים את הבלוטות, וכך הסבום הולך ומצטבר. קומודונים שחורים בפנים הם למעשה התחמצנות של קצה הסבום שבולט החוצה מהעור ובא במגע עם האוויר, וכך הוא מקבל את צבעו השחור.

כאמור, הסוגיה האסתטית של קומודונים שמופיעים באזור רבים של עור הפנים, אינה הסיבה היחידה שבגללה חשוב למנוע אותם ולטפל בהם באופן נכון ובזמן. סיבה נוספת היא שהצטברות החלב בקומודון מהווה מצע טוב להתרבותו של חיידק ה- P.acne שלמעשה נמצא תמיד בזקיקי השיערות. אבל ההתרבות המואצת שלו עקב חסימת הבלוטות מובילה ליצירת דלקת, וזוהי מחלת האקנה המפורסמת על התצורות השונות שלה.

למה זה קורה לי?
יכולות להיות סיבות מגוונות להופעה של שחורים בפנים, למשל עקב פעילות הורמונאלית מוגברת בתקופת ההיריון, המחזור החודשי וכמובן גם בגיל ההתבגרות. בנוסף, אי הקפדה על היגיינה של הפנים יכולה בהחלט להוביל להיווצרות של שחורים, וגם תזונה לא טובה הכוללת יותר מדי שומנים, סוכרים, מטוגנים וכדומה. מלבד זאת, יש גברים ונשים בעלי נטייה גנטית גדולה יותר לפיתוח ראשים שחורים, וגם שימוש בתכשירים שאינם מתאימים לסוג העור עלול להחמיר את הבעיה.

לפיכך, גם התשובה לשאלה איך למנוע שחורים בפנים יכולה לעבור בשינויים בהרגלי התזונה וההיגיינה, בבדיקה קפדנית יותר של תכשירים קוסמטיים לא קומודוגניים בהם משתמשים על עור הפנים, וכדאי גם לקבל אבחון אצל קוסמטיקאית מבעוד מועד. כפי שנראה מייד, במידה וכבר מופיעים שחורים בפנים ישנם תכשירים מתאימים וכן שיטות להוצאתם בצורה נכונה אצל קוסמטיקאית.
איך מטפלים בשחורים בפנים
טיפול לשחורים בפנים עשוי להתבסס על תכשירים ייעודיים לבעיה זו. דוגמא טובה לכך היא ערכת טיפול אקנה קומודוניקה, מבית חברת דרמלוסופי. הערכה מכילה מוצרים התורמים לשחרור וניקוי של נקבוביות עור סתומות, ולחידוש העור באמצעות קילוף שכבה עדינה, מה שמאפשר לחלב לצאת מהנקבוביות תוך החלקת העור.

הערכה הזו כוללת למשל את ריפייר ליקוויד תכשיר המטפל גם בקומודונים שחורים וגם בלבנים (כאלו שבהם החלב נשאר לגמרי בתוך הקומודון ללא מגע חיצוני עם האוויר). התכשיר מבצע פילינג עדין תוך הסרת תאי עור מתים, ומקטין את היווצרותו של החלב התת עורי. כמו כן, הערכה כוללת את טריפל ג'ל, תכשיר להפחתת היווצרות החלב התת עורי ועודפי שומן, ותורם גם להפחתת פצעוני אקנה ולמניעת התפרצויות בעתיד. לכך מצטרף קצף קליר המיועד לעור בעייתי, המאזן רמות שומנים בעור ומאפשר לחומרים פעילים לחדור ביתר קלות אל העור, ללא פגיעה בלחות הטבעית.

הערכה כוללת גם את לחות קליר לעור בעייתי, תכשיר לא קומודוגני שאינו סותם את הנקבוביות, התורם לאיזון רמות השומן בעור. ולכל אלו מצטרף גם מסנן קרינה SPF25 לא קומודוגני שמיועד במיוחד לטיפול בעור בעייתי ואקנתי.

כמה מילים על הוצאה של שחורים
לכאורה, מאוד "מפתה" להוציא את השחורים שנראים על הפנים ולגמור עם העניין. ואולם, כפי שגילו רבים וטובים, הוצאה עצמאית של השחורים הללו עלולה בהחלט להוביל להחמרה. כאשר לא מכינים את הפנים בצורה מתאימה וכאשר עושים זאת ללא ידע מקצועי, התוצאה עלולה להיות זיהום של העור. וכאמור, כאשר הקומודונים מזדהמים נוצרת דלקת ועלולה להתפתח מחלת האקנה. על כן, במידה ויש לכם על הפנים ראשים שחורים, במקום לנסות להוציאם לבד כדאי מאוד לפנות לקוסמטיקאית מיומנת. הקוסמטיקאית תוכל לבצע אבחון של מצב הפנים, להמליץ לכם על תכשירים לא קומודוגנים מתאימים, ללוות אתכם בתקופת השימוש בתכשיר, ובמידת הצורך – תוכלו להגיע אליה לטיפול המבוצע בצורה היגיינית ונכונה.

לאבחון עור אונליין בחינם אצל קוסמטיקאית מוסמכת, ניתן לפנות אליי בווטסאפ.

האם הכתבה עניינה אותך?

השאירו תגובה בחלון נתגובות

x

#{title}

#{text}

#{price}